O nás

Spoločnosť EXPANDTECH, a.s. sa špecializuje na výrobu komponentov z expandovaného polystyrénu (EPS) a polypropylénu (EPP) pre automobilový priemysel.

Vznikla v roku 2017 ako sesterská firma spoločnosti STD a.s., ktorá patrí k skúseným dodávateľom a výrobcom produktov z EPS a EPP. Rovnaká výrobná prevádzka, rovnakí vlastníci, rovnaké know-how a zázemie materskej spoločnosti sú predpokladom zachovania najvyššej kvality poskytovaných výrobkov.

Spoločnosť EXPANDTECH, a.s. vznikla ako reakcia na rozvíjajúci sa automobilový priemysel a snahu o priblíženie sa k zákazníkom z danej oblasti. Jej neoceniteľnou prednosťou je centrálna pozícia v rámci Slovenska, dokonca priamo v srdci Európy. Táto strategicky výhodná poloha jej zaisťuje výborné dopravné spojenie.

Spoločnosť poskytuje celý rad služieb, proklientsky orientovaný servis a individuálny prístup, ktorý zabezpečuje: flexibilitu, všestrannosť a proaktivitu

Výroba

Výrobný program EXPANDTECH, a.s. zahŕňa široký sortiment komponentov pre automobilový priemysel. Dokáže sa plne prispôsobiť požiadavkám zákazníka a vyrobiť akýkoľvek požadovaný produkt. Špecializuje sa na výrobu a predaj výrobkov z expandovaného polystyrénu (EPS) a polypropylénu (EPP) pre domáci i zahraničný trh. Spoločnosť EXPANDTECH, a.s. patrí k TIER 1 dodávateľom, ktorý produkuje výrobky pre klientov na Slovenku, v Nemecku, v Čechách, v Poľsku, v Španielsku a Taliansku. Vyrába a dodáva komponenty pre značky áut  BMW, VW Polo, VW Touareg, Porsche Cayman, Porsche Panamera, Porsche Cayenne, Škoda, Fiat, Volvo.

EXPANDTECH, a.s. sídli v areáli materskej spoločnosti STD, a.s. o rozlohe 17 tis. m², v meste Poprad. Závod tvorí výrobná časť o rozlohe približne 5 tis. m² a taktiež skladové priestory na ploche 3 tis. m².

História